Doğal Güneş Kremimiz Helal Sertifikalıdır

heading_title


SPF değeri 15-30 aralığı çok hassas olmayan ciltler için yeterlidir.

SPF 50 faktöre çıktığı zaman sadece %2 fazla koruma sağlar ve bunun için iki kat kimyasala maruz kalınır.

Güneşten korunmanın en doğal yolu; doğal minerallerdir. Mineraller cilt yüzeyinde kalır, emilmediklerinden dolayı ciltte beyaz tabaka bırakmaları nedeniyle tercih edilmez fakat en doğal çözümdür.

Liva Ck Güneş Kremine beyaz görüntüyü en aza indiren renk verici doğal mineraller ilave edilmiştir.

Doğal soğuk sıkım yağların destekleriyle bebek ve çocuklarda güvenle kullanılabileceğiniz bir üründür.

Saklama Koşulları : 250C'nin altında oda sıcaklığında, ışıktan uzak olarak muhafaza ediniz.

Her kullanımdan önce çalkalanması tavsiye edilir.

75 ml 'dir.İÇİNDEKİLER : Aqua ( saf su), zinc oxide ( çinko minerali), prunus amygdalus dulcis oil (badem yağı), cera alba ( bal mumu), cetearyl olivate (zeytinyağından elde edilmiş), sorbitan olivate ( zeytinyağından elde edilmiş), olea europaea fruit oil ( zeytinyağı), sesamum indicum seed oil (susam yağı), daucus carota sativa seed oil (havuç yağı), hypericum perforatum oil (sarı kantaron yağı), glycerin ( bitkisel gliserin), simmondsia chinensis seed oil ( jojoba yağı), tocopheryl acetate ( e vitamini), panthenol ( b5 vitamini), ıron oxide 77491,77492,77499 ( demir minerali), achillea millefolium extract (civanperçemi ekstraktı), rumex acetosella extract (kuzukulağı ekstraktı), plantago lanceolata leaf extract (sinirliot ekstraktı), theobroma cacao seed butter ( kakao yağı), potassium sorbate ( gıda koruyucu)


Yaygın kullanılan zararlı katkılar:

Nano partiküller: Beyaz tabaka oluşumunu ortadan kaldırmak için nano teknolojiden faydalanılmaktadır. Nano partiküllere ayrılan hammaddeler ciltten daha fazla emilmektedir.

Benzophenone-3 veya oxybenzone çok iyi güneş ışınlarını absorblayıcı olduklarından yaygın kullanılır. Araştırmalarda deriden emildiği ve DNA hasarına neden olduğu tespit edilmiştir. 2006 yılında, Göteborg Üniversitesinde yapılan çalışmada Benzophenone içeren krem kullanan kişilerin idrar örneklerinde Benzophenone tespit edilmiştir.

http://www.cosmeticsandtoiletries.com/research/biology/4832961.html

  Ethylhexyl methoxycinnamate diğer ismi OCTINOXATE: UV filtre olarak kullanılmaktadır. Laboratuvar hayvanlarında hormonları taklit edip hücre hasarına neden olduğu tespit edilmiştir. Anne sütünde bulunmuştur. Hormon taklitleri ile çocukların erken ergenliğe girmelerine neden olmaktadır.

Avobenzone: Güneş ışınları ile serbest radikaller oluşturarak kanser riskini arttırır.Liva CK Güneş Kremi bu ve bunlar gibi hiçbir zararlı madde içermez...

İlgili Mesaj

Parfümlerimize ait helâl sertifikalandırma süreci tamamlandı

Parfümlerimize ait helâl sertifikalandırma süreci tamamlandı

Parfümlerimiz ALKOL, paraben, phthalat, formaldehyde, DEA/TEA, dioxan, hydantion ve HAYVANSAL KATKILAR İÇERMEDİĞİ gibi aynı zamanda HELÂLDİR de..

Helal Sertifikalandırma Sürecimiz Başladı

Helal Sertifikalandırma Sürecimiz Başladı

Hayvansal katkı analiz tespit raporumuz temiz çıktı

Gimdes Helal Sertifikamız Yenilenmiştir

Gimdes Helal Sertifikamız Yenilenmiştir

Gimdes Helal Sertifikamız Yenilenmiştir.

Doğal Saç Şekilendiricimiz Helal Sertifikalıdır

Doğal Saç Şekilendiricimiz Helal Sertifikalıdır

DOĞAL HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI VE BALMUMU İLE SAÇINIZA ŞEKİL VERİN.. ÜRÜNÜMÜZE AİT HELAL SERTİFİKALANDIRMA SÜRECİ TAMAMLANMIŞTIR.